Ide o spoluautorstvo Petra Kolembusa a Eriky Kojšovej Sýkorovej. Autori sa venujú kreatívnemu písaniu počas ich voľného času. Projekt Kysucké dračie a iné príbehy tak vznikal od roku 2020.

Kniha má 4 hlavné kapitoly a spolu pozostáva z 19 príbehov, ktoré sa odohrávajú v prostredí Kysúc. Keďže obaja autori pochádzajú z Kysúc, toto prostredie dobre poznajú. Spájaním žánrov vzniklo viac ako 100 stranové dielo s črtami rozprávok, poviedok a záhadných legiend.

kniha kysuce v

Hlavný hrdina je Kysučan Milo. Jeho nový kamarát drak, ktorý sa náhle objaví v Bystrickej doline, narobí veľa neplechy a šibalstiev. Príbehy s drakom sú popretkávané nečakanými dobrodružstvami a úsmevnými príhodami. Počas Milových potuliek sa čitateľ dozvie viac o tom, čo sa odohrávalo pri Drozdovskom moste alebo pod záhadným Černatínom, o Milošovských kamenných guliach. Kniha oživí povesť o ropnom prameni v Korni, o stratenej svadbe vo Vysokej, ale aj čo - to o pltníkoch, zbojníkoch...

 dracie rozpravky 001

 dracie rozpravky 002

 dracie rozpravky 003

Milova dcéra Milotka je hravé a vynaliezavé dievča. So svojou čarovnou harmonikou Vás vo svojich príbehoch prevedie ďalšími malebnými zákutiami Kysúc. Zablúdi do Nižných Vaní, dostane sa dokonca aj na jarmok v Čadci. No tu to nekončí... Kniha je vhodná nielen pre miestnych - Kysučanov, ale pre každého, kto je zvedavý, má rád napätie a aspoň trochu sa zaujíma o históriu a miestne tradície.

Jazykovú korektúru mal na starosti p. Ladislav Hrubý. Ilustrácie dodal Milan Pavlík s grafickou úpravou Tibora Paštrnáka.


Vypočujte si ukážky