Milan Pavlík

Prvé diela Milana Pavlíka sa niesli v surrealistickom duchu, neskôr do tvorby vniesol insitné prvky. Námety čerpá z horných Kysúc z rozprávania ľudí, minulosti predkov a ich osudov. Stvárňuje ľudovú tematiku i moderné námety. Reálnemu svetu dáva pestrofarebnú a magickú podobu. Doteraz vytvoril viac ako 400 umeleckých diel, medzi ktorými sú maľby na drevo, drevené plastiky, šperkovnice, fresky na stenu ci maľby komerčného charakteru. Okrem toho prerába staré kusy nábytku a dáva im nový šarm.

View the embedded image gallery online at:
https://kniha.istranka.sk/ilustracie#sigProId7853d7fafb

Je aktívnym členom Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré pracuje pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci. M. Pavlík každoročne vystavuje svoje diela v regionálnej, krajskej a celoslovenskej postupovej súťažnej výstave Výtvarné spektrum. V minulosti sa predstavil autorskými výstavami v Čadci, Ružomberku, Liptovskom Mikuláši, Oščadnici, Humennom, Starej Bystrici a v Turzovke. Sme radi, že pripravil ilustrácie do našej rozprávkovej knihy.

Tibor Paštrnák

Pochádza z Olešnej a pracuje ako grafik, fotograf a ilustrátor. Diela, ktoré zhotovil vznikli na námety ilustrácií Milana Pavlíka.

View the embedded image gallery online at:
https://kniha.istranka.sk/ilustracie#sigProId1aa2857974